Слобода поразила Пролетер

Фудбалери мркоњићке Слободе у шестом колу Друге лиге - група „Запад“ у Теслићу побиједили су Пролетер 4:1. Тријумф изабраника Игора Мирковића више је него заслужена, а да су нападачи били мало прецизнији домаћини су могли доживјети прави бродолом.

И овај меч је показао да Слобода има одличан тим. У стању је да без повријеђеног Ранка Бабића и Никића и четири стандардна првотимаца: Душка Митрића, Игора Мирковића, Николе Зеца и Владана Грачанина који су суспендовани парира свим екипама. Опет су Мирковићеве „бебе“ демонстрирале одличну игру, велику борбеност и хтјење.

Утакмица између Пролетера и Слободе био је меч добрих старих фудбалских пријатеља и екипа које су некада палиле и жариле на прволигашкој сцени Републике Српске. Углавном су то били неизвјесни мечеви до последњег минута, са много преокрета и узбуђења.

Узбуђења и преокрета није недостајало и у овој утакмици. Гости из Мркоњић Града боље су отворили меч и голом Синише Лазендића у трећем минуту повели са 1:0. Домаћи фудбалери су успјели да поравнају резултат у 18 минуту, а стријелац је био Вања Ћосић.

Радост домаћина је кратко трајала, јер је два минута прије одласка на одмор Слобода дошла до другог гола. Стријелац је био Синиша Ђаковић, након што је убачену лопту пред гол Пролетаре неко од надача Слободе вратио главом у петерац. Најбоље се  снашао Синиша Ђаковић и погодио за 1:2.

Гости из Мркоњићнић Града са добром, одговорном и нападачком игром наставили су и у другом полувремену. Плод такве игре је био трећи (1:3) гол Слободе у 47 минуту, а стријелац је био Миленко Амовић.

Тачку на побједу Слободе ставио је млади  Огњен Солдат у 75 минуту, својим четвртим голом у шампионату. Он је био прецизан са „бијеле“тачке, након што је домаћи голман Срђан Ристић  у једној акцији у свом петерцу рукама срушио једног од нападача Слободе и зарадио црвени картон.

На гол Пролетера стао је један од домаћих  фудбалера. Лопту  је узео Огњен Солдат и ударцем по средини гола ставио тачку на убједљиву побједу Слободе.

Шеф стручног штаба Слободе Игор Мирковић задовољан је игром и великом побједом своје екипе.

-Честитам својим играчима на заслуженој побједи и на освајању три нова бода. То нам је био и основни циљ у Теслићу, јер смо знали да нас очекује  тежак терен и да ћемо тешко моћи доћи до наше пас игре. Зато смо посебну пажњу посветили прекидима и хвала Богу да нам се то вратило. Прва два гола дали смо из прекида. Прво полувријеме смо отворили одлично и повели са 1:0. Из контролисане игре, из једне грешке, дозволили смо домаћину да постигне гол и врати се у утакмицу. Али смо голом Ђаковића прво полувријеме завршили са водством од 2:1. У другом смо појачали ритам ријешили питање побједника головима Амовића и Солдата. Све честитке момцима који су изнијели овај терет с обзиром на скраћену ротацију због суспензије и повреда фудбалера. Домаћину  честитам на фер игри и желим им много среће у наставку шампионата - каже Мирковић.